Oblastní skupina agility Plzeň - Doubravka

Kdyby pes uměl mluvit, přišel by člověk o nejlepšího přítele.
(Múdí z Karghy)

O výcviku agility:

Cvičíme každou neděli dopoledne podle aktuálního rozpisu družstev.

Pokud k nám chcete začít chodit cvičit, je třeba nejprve absolvovat základní kurs (otevírají se většinou v únoru a v září, podrobnosti jsou vždycky včas na webu) a pak můžete pokračovat jako člen našeho kynologického klubu. Pejsek musí zvládat základní poslušnost (přivolání), agility také není vhodné cvičit s malými štěňaty, protože by to pro ně byla příliš velká zátěž na rostoucí klouby a páteř.
Platí se 500 Kč/rok + brigádnické hodiny.

Něco málo o agility:

Agility do České republiky přivezli vystavovatelé v roce 1991, kteří viděli závody a ukázky tohoto sportu na zahraničních výstavách. Jelikož je to sport, který má švih a dynamiku, je při něm úžasná souhra psovoda a psa, tak si našel zalíbení na našich cvičištích. Následovaly první pokusy s výcvikem, výroba překážek a založení Klubu agility České republiky v roce 1992.

V historické foto Plzni máme ostřílené matadorky, které na podzim roku 1996 (po návštěvě výcvikového tábora v Odrách) daly hlavy dohormady, požádaly výbor Kynologického klubu v Plzni - Doubravce o umožnění zahájení výcviku pod jeho záštitou. Naštěstí se setkaly s pochopením a v roce 1997 byla naše OSA zaregistrována v Klubu agility České republiky. Tím začala etapa tvrdé práce co se týče výcviků, výrobě překážek, objíždění závodů, velice pěkně o tom píše jedna z nich, Petra Juliusová na svých stránkách.

Při vší skromnosti si myslím, že to byla šťastná volba, protože rozhodně svému klubu ostudu neděláme a reprezentujeme jej po celé České republice a někteří i mimo ni.

Naší náplní je sport se psem a naším cílem je zabavit děti, dospívající mládež a ukázat mladým lidem a nejen jim, jak se dá trávit volný čas.

Pořádáme ukázky na různých charitativních akcích, pro děti z dětského domova v Blovicích, na akcích Pomocných tlapek v Rokycanech, zúčastňujeme se celorepublikové akce - Bambiriáda v Borském parku. Dvakrát do roka pořádáme závody, kterých se zúčastňují závodní týmy z celé České republiky.

S radostí mohu napsat, že naše závody mají zvučné jméno a startují zde týmy reprezentující ČR na Mistrovství světa v Agility.

Agility je sport, který vyžaduje hodiny soustavného a poctivého tréninku v každém počasí. Není levnou záležitostí, protože startovné, cestovné a ubytování si hradí závodníci ze svých zdrojů a odměnou za to vše je potlesk a rozzářené oči dětí a ostatních přihlížejících. Jsou to správně zapálení lidé, vymýšlející různé jiné akce, při kterých udělají radost dalším lidem. (-Alena-)

Řád agility ČR

Valid XHTML 1.0 Transitional Ověřit CSS! Poslední aktualizace: 11.02.2020
©OSA Plzeň-Doubravka | administrátor