Oblastní skupina agility Plzeň - Doubravka

Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností.
(Lord Byron)

Tábor v Nýrsku:

 

Při příjezdu do Nýrska pojedete do centra k Okule, u ní přejedete most přes řeku. Hned první možnou odbočku doleva a potom se stále držíte u řeky proti proudu. Po levé straně za řekou uvidíte kemp a po pravé straně jsme my. Mějte na paměti, že mezi námi a řekou je jen silnice, nic víc. Jsme hned pod lesním divadlem na kynologickém cvičišti Nýrsko (mapa).

Nýrsko 2015 (18.7. - 31.7. 2015)

Fotky od Alenky.

Nýrsko 2014 (3.8.-16.8. 2014)

Fotky: 1. týden od Petry a od Hanky, 2. týden od Katky.

Nýrsko 2013 (3.8.-17.8. 2013)

Fotky: od Petra, od Katky.

Nýrsko 2012 (4.8. - 18.8.2012)

Fotky: od Petra.

Nýrsko 2011 (6.8. - 20.8.2010)

Fotky: od Anety, od Jiřího a od Markéty.

Nýrsko 2010 (7.8. - 21.8.2010)

Fotky: od Hanky, od Monči Ilony návštěvy, od Katky - ke stažení a k nahlédnutí.

Nýrsko 2009 (8.8. - 22.8.2009)

Fotky: od Jirky, od Káji - 1. část, 2. část a 3. část, od Ilony, od Anety.

Nýrsko 2008 (9.8.2008 - 23.8.2008)

Fotky: od Jirky, od Ilony, od Anči s Anetou.

Nýrsko 2007

Fotky: od Pavly, od Marušky a Vaška, od Renči, od Jirky, od Alenky.

Nýrsko 2006

Fotky.

Nýrsko 2005

Tak jsme se vráliti a už nám skončil život plný legrace a vtípků….. Čeká nás práce, škola a různé povinnosti, ale zůstaly nám vzpomínky na super 14 dní. Kdo chcete, můžete se podívat na fotky. Nejprve byla velká zima, ale tu jsme zaháněli všelijak:-))) Sportem, teplým oblečením, večer táborákem a červeným svařeným vínkem. Odměnou nám byly slunečné dny, které jsme trávili opalováním a lenošením:-))) Druhý týden nám pršelo, ale my jsme odolní a když už to nešlo, zatopilo se v klubovně a hrály se různé hry. Komu by bylo divné, proč máme provázky na prstech, tak vysvětlím. Takhle se o nás starala Kačenka Kolářová a pletla nám princeznovské prstýnky. No přece ty její kukadla nezklamete. Teda kluci byli bez prstýnků, ty jsme měly jenom my, holky:-))) Podle fotek můžete vidět, že na agiliťácký tábor je možné si vzít i papouška, proč ne? Hlavní je, že přežil Péťa papoušek a přežila to i jeho majitelka Petra a co všechno jsme ho chtěli naučit:-)))… Každý večer jsme seděli kolem ohně, zpívali písničky a opékali si různé dobroty. Došlo i na grilování masíčka, klobásek, ale hitem tábora byly grilované ryby a pozor - brambory opékané v ohni s máslem a solí…….
Překvapil vás vánoční stromeček? Je vidět, že s námi nejezdíte, při oslavě osmnáctých narozenin se přezpívaly už všechny písně a přišly na řadu koledy. No a ke koledám patří - vánoční stromek:-)) Jak je vidět, tak i s tímto si naši agiliťáci poradili vskutku bravurně a stromek je i krásně ozdobený… Můžete vidět, že tábor byl opravdu pestrý. Chodilo se na výlety, sbíraly se houby - a těch bylo, sbírat je bylo fajn, horší bylo čištění. Také jsme navšívili cirkus - stejně ale nejlepší atrakce jsme dělali při závodech my, kdy neběhali psi, ale psovodi a to všichni - i starší generace. Tedy my ve starší generaci jsme měli odpuštěné prolézání tunelů, ale museli jsme je obíhat okolo, skákat a dělat dřepy:-((( To byla fuška….
Michal chtěl vyzkoušet, jestli ostrá sekera dobře seká - sekala dobře a zkrátila mu malinko palec. Ovšem dostalo se mu kvalitní první pomoci od Julky a Hanky, tak jsem byla klidná. Smekám před instruktorkama Petrou, Marcelkou a Renčou, které to táhly oba týdny a nedaly na sobě znát únavu.
Závěrem chci říct, že počasí nám letos moc nepřálo, ale sešla se tak super parta lidí, pro kterou stálo za to přečkat zimu i déšť a společně prožít pohodové dny a těšit se na příští rok až se zase sejdeme.
Fotky
(-Alena-)

Nýrsko 2004 a dříve

Mé předchůdkyni, Mirce Terčové, se podařilo zajistit pro nás v roce 2001 první letní výcvikový tábor na cvičišti Kynologického klubu Nýrsko. Byl to týden, kdy nás ráno budila Mirka píšťalkou a voláním: "Budíček, nástup na rozcvičku!!!!!" Kdo nevstával, velmi riskoval, protože všichni rozespalí osazenci tábora se postavili včetně psů k jeho stanu a čekali…. A pejskové štěkali… nejen ti venku, ale i ti v tom stanu…. Dobrovolně ostatní dny vstávali všichni hned na zavolání a běželi na louku protáhnout svoje tělo:-))) Byli jsme všichni nadšení a už se letní šílenství se psy pod stanem pro nás stalo dobrovolnou a žádanou akcí:-))))

3. 8. - 10. 8. 2002
Tehdy nám počasí vůbec nepřálo, hodně pršelo a velice ráda jsem slyšela Mirky větu: "Co děláte? Kouř jde nahoru, už bude hezky"…. Mirce jsme ve všem věřili a když nám z domova chodily hlášky, že Budějice jsou pod vodou, že ta či ona vesnice je zatopená, my jsme si stáli za tím, že už bude hezky….. V sobotu jsme přeci jen už museli odjet, bylo za 5 minut 12, protože skutečně vystoupily řeky ze svých břehů a byly povodně.

To nás ale neodradilo a v roce 2003 jsme už jeli znova. V tomto roce nám počasí přálo až moc. Byla velká vedra a museli jsme vstávat v 5 hodin ráno, abychom časově zvládli výcviky. Cvičilo se ve družstvech od 5 - 11 hodin a od 16 - 20 hodin. Potom jsme šli k ohni, kde sedělo a zpívalo, bylo to fajn. Užilo se moc legrace, pozorovaly se padající hvězdy - a těch tam bylo:-)))) Tehdy jsme se domluvili, že týden je málo a je nutné pobyt prodloužit.

Vloni jsme skutečně vyrazili všichni na 14 dní pod stan. Máme štěstí, že na cvičáku v Nýrsku jsou tak hodní lidičky, kteří nám umožňují tam každoročně relaxovat.. Jezdíme tam velice rádi, je nám tam dobře a prožíváme krásné zážitky - tedy mimo čtvrtků - tam snad pravidelně ve čtvrtek v noci bouří, blýská a prší… To jsou pak společné večery na terase klubovny a pozorování oblohy… Já tam jsem jako první - protože se bouřky ve stanu bojím. Všichni ví, že po dobu bouřky mě najdou buď na verandě nebo v autě. Je nás tam ale víc a dokonce i Hanky Čakyna je schopná si otevřít klec a doběhnout za námi - má rozum, já bych v kleci ve stanu v bouřce taky nebyla:-)))

Celý rok se potom těšíme na další rok na tábor - kam jinam než do Nýrska!! Tak už se nám to blíží a 6. 8. 2005 už budeme sedět večer všichni u ohně a říkat: "Tak co dneska provedem?" Držte nám palce, ať nám vyjde počasí………..
Fotky z r. 2004 (Renči fotoalbum)
(-Alena-)

Valid XHTML 1.0 Transitional Ověřit CSS! Poslední aktualizace: 11.02.2020
©OSA Plzeň-Doubravka | administrátor